Lekarz rodzinny w Poznaniu to zagadnienie, które z pozoru wydaje się bardzo proste. Większość z nas zapisuje się po prostu do rejonowej przychodni, nie zdając sobie sprawy z możliwości, a przede wszystkim znaczenia naszego wyboru. Jak wybrać lekarza rodzinnego?
Lekarz rodzinny w Poznaniu, ale i innych miastach powinien być wyborem przemyślanym. Większość z nas decyduje się na zapis do przychodni rejonowych nie zdając sobie sprawy z tego, że mamy możliwość wyboru. Przychodnia, do której chcemy się zapisać, powinna być miejscem przyjaznym, takim, w którym czujemy się bezpiecznie, i co najważniejsze – gdzie lekarzem rodzinnym jest osoba, do której mamy pełne zaufanie. Odpowiadamy na pytanie jak wybrać lekarza rodzinnego, a co najważniejsze – gdzie do lekarza w Poznaniu właśnie!
Decyzja o podjęciu współpracy w kwestii leczenia na własny koszt lub też w ramach umowy z NFZ powinna być przemyślana, a co najważniejsze – podjęta w oparciu o wszelkie dostępne i niezbędne informacje. Medpolonia to przychodnie i szpital prywatny w Poznaniu, które dbają o zdrowie, ale i komfort pacjenta na każdym szczeblu. Na stronie internetowej MedPolonia uzyskamy wszelkie niezbędne informacje, które pomogą nam w podjęciu ostatecznej decyzji co do wyboru sposobu naszego leczenia. Wiele przydatnych i ciekawych informacji znajdziemy także na blogu placówki, w zakładce Blog.
MedPolonia – najlepsza przychodnia w Poznaniu
Medpolonia to zespół przychodni w Poznaniu, które w dużym stopniu współpracują z NFZ. W praktyce oznacza to, że poza odpłatną ofertą przychodnie oferują także świadczenia w ramach NFZ, w tym pakiety badań, rehabilitacje i konsultacje lekarskie oferowane przez wielu specjalistów. Na stronie internetowej Medpolonia możemy zapoznać się ze szczegółową ofertą każdej z przychodni, które działają pod szyldem Medpolonia. W ramach swojej działalności przychodnie Medpolonia w Poznaniu oferują m. in.:
Ambulatorium i usługi pielęgniarskie,
Badania laryngologiczne z użyciem endoskopu,
Diagnostykę obrazową i czynnościową,
Pakiety badań USG,
Pakiety profilaktyczne,
Diagnostykę z dziedziny neurologopedii,
Badania z dziedziny medycyny pracy.
Medpolonia to także prywatny szpital w Poznaniu, w którym obecnie pracuje 40 specjalistów z zakresu medycyny różnych specjalności. W ciągu roku przeprowadza się tu ponad 3000 operacji i prawie 1500 zabiegów endoskopowych, a sam szpital działa już od 13 lat. Te liczby robią wrażenie!
Od czego zależy wybór lekarza rodzinnego?
Wybierając lekarza rodzinnego powinniśmy kierować się przede wszystkim tym, czego możemy dowiedzieć się na jego temat zanim jeszcze go poznamy. Opinie, jakie możemy pozyskać od jego stałych, aktualnych pacjentów oraz te znalezione w internecie będą tutaj kluczowe. Pamiętajmy, że nasz lekarz prowadzący, niezależnie od tego czy jest to lekarz rodzinny w Poznaniu czy w innym mieście, to osoba, której powierzamy swoje zdrowie. Warto więc wybrać specjalistę, który cieszy się nieposzlakowaną opinią i dobrą sławą, a także zaufaniem swoich pacjentów. Jeśli mieszkasz w Poznaniu zapoznaj się z ofertą przychodni Medpolonia, gdzie znajdziesz wykwalifikowanych lekarzy rodzinnych cieszących się wzorową renomą i zaufaniem właśnie.
Badania kliniczne w Medpolonia
W Medpolonia w Poznaniu oprócz kompleksowej diagnostyki i leczenia przeprowadzane są także nowoczesne badania kliniczne. Możemy skorzystać z udziału w takich badaniach, które polegają na uczestnictwie w innowacyjnym programie, pozwalającym na testowanie najnowocześniejszych leków, niedopuszczonych jeszcze do użytku. Dzięki temu mamy możliwość przetestowania leku, który nie jest jeszcze powszechnie dostępny oraz przyczynienia się do rozwoju medycyny w kontekście zwalczania chorób, wobec których lekarze – póki co – wciąż są jeszcze bezradni.
Fundacja Medpolonia
Wartym wspomnienia tematem jest także działalność charytatywna Medpolonia. Chodzi tu o projekt, jakim jest Fundacja Medpolonia, która zebrane z darowizn pieniądze przeznacza na finansowanie turnusów rehabilitacyjnych dla osób dorosłych oraz dzieci ze schorzeniami ortopedycznymi. Fundacja działa już od 2017 roku i pozwala na pomoc pacjentom, których nie stać na leczenie prywatne.